مدرسه فرهنگ نو

مدرسه فرهنگ نو

دبستان فرهنگ نو در سال ١٣۶٨ تاسیس گردید. موسس مجموعه سرکار خانم مینو فرهنگ دوست در تمام این سالها با انرژی کامل در راستای تحقق آمال و آرزوهای دیرین تلفیق تعلیم و تربیت اسلامی و مدرن و امروزی گام برداشتند. ایشان از سال ۴٧ در مدارس فخریه وآیین روشن شروع بکار کرده وبین سالهای ۵٩ تا ٧٣ مدیریت مجتمع شهید صادقی را بر عهده داشتند. از سال ١٣٧٣ تا کنون بیش از ۵٠٠ دانش آموز از این دبستان فارغ التحصیل شده و به مقطع راهنمایی یا دبیرستان رفته اند. از سال ١٣٩۴ با مدیریت جدید سرکار خانم مریم آیت اللهی مجموعه فرهنگ نو جان تازه ای گرفت و در جهت آموزش نوین و اسلامی با توان بیشتری رو به جلو رفت. با توجه به پایه ای بودن اموزش های دبستان و رسالت سنگین راهنمایی کردن دانش آموزان در جهت درست، شاهد به موفقیت رسیدن افرادی در بین فارغ التحصیلان این مجموعه من جمله خانم سحر تهرانی هیئت علمی انیستیتو پاستورو..... بودیم . بسیاری از دبیران ما از بین فارغ التحصیلان خودمان هستند.

background

تلاش بی وفقه دست اندرکاران ولطف بی کران والدین که تاثیر روز افزون در جهت ارتقا و پیشرفت مان داشت، ما را بر آن داشت که با آموزش های برتر نظیر اموزش دبیران عالی مقامی همچون آقای نیر زاده،دکتر هادی صادق و حاج آقالو اغاز به کار کنیم و روز به روز خود را با مدرن ترین آموزش ها همچون استفاده از سبک لگو در اموزش فارسی و ریاضی و علوم ، آموزش مونته سوری و بازی های ریاضی در جهت اموزش مهارت های فردی و دانش روز ، آموزش های شناختی و.... تجهیز کنیم. در این راستا از یاری اساتیدی همچون جناب آقایان کلاهدوز، حسنی، ازگلی و دکتر دولتی بهره مند شدیم.

* امکانات و خدمات :
* سایت کامپیوتری مختص دانش آموزان
* آزمایشگاه مجهزعلمی
* کادر مجرب آموزش زبان انگلیسی
background
background
* استفاده از ورزشگاه و مربی ورزش متخصص
* استفاده از کارگاه هنری و مربی متخصص
وارتباط گیری با تک تک دانش آموزان (جناب دکتر هادی صادق)
* حضورمستمرو متوالی روانشناس با تجربه کودکان استفاده از کلاس های مونته سوری در جهت تدریس ریاضی کلاسهای اول تا سوم

نتیجه این آموزش ها موفقیت های انفرادی و گروهی دانش آموزان معلمین در زمینه های مختلف آموزشی، پژوهشی و ورزشی نظیر مسابقات شنا، قرآن، والیبال، معلمین نمونه پایه های مختلف، معلم نمونه قرآن، مسابقات تنیس روی میز، مشاعره واحکام ........ گردید. بر اساس دیدگاه های روز دنیا با وجود پذیرش محدود دانش آموز از فضای آموزشی بزرگ حدود ٧۵٠ متر مربع استفاده می کنیم که همین امر در آرامش و تفریح دانش آموزان بسیار موثر است. در سالهای اخیر بهره گیری از معلمین جوان، با تحصیلات بالا و مرتبط با اموزش روز، سطح تعلیم و تربیت و علاقه دانش آموزان را بالاتر از قبل برده است